Rozvrh se skládá z povinných předmětů (PP) a povinně volitelných předmětů (PVP) dle konkrétních studijních plánů. Všechny atestace splněny v rámci UK nad rámec PP a PVP jsou chápany automaticky jako volitelné předměty (VP).
Všechny rozvrhy naleznete na stránkách rozvrhy.ff.cuni.cz.
Důležité informace ohledně elektronického zápisu předmětů, elektronické kontroly splnění studijních plánů před BZK/SZK, elektronický zápis do dalšího ročníku a elektronický zápis povinností doktorského studia naleznete zde.
Administrativní záležitosti studia jako přerušení/ukončení/zanechání studia, poplatky, potvrzení o studiu, kontroly studijních povinností, vkládání či škrtání kódů, promoce a změny zadání bakalářských a diplomových prací řeší příslušná referentka Studijního oddělení FF UK.
Studenti, kteří jako uchazeči žádali o modifikaci přijímacího řízení, se přijetím ke studiu na FF UK stali studenty se speciálními vzdělávacími potřebami. Jsou pro ně určeny potřebné speciální pomůcky a současně modifikace forem a v indikovaných případech i obsahu studia (např. individuální vzdělávací plán)
FF UK při studijním oddělení zřídila pozici kontaktní osoby-koordinátora pro uchazeče a studenty se speciálními vzdělávacími potřebami. Touto kontaktní osobou je PhDr. David Čáp, Ph.D., který působí na Katedře psychologie FF UK. Současně je těsně propojen jak s Psychologickým poradenským centrem FF UK při katedře psychologie, tak s referentkami studijního oddělení a jednotlivými katedrami. Jeho úkolem je kontaktovat studenta se speciálními vzdělávacími potřebami, zkoordinovat všechny potřebné aktivity, mezi které patří zajištění funkční diagnostiky, jednání s vyučujícími, předložení návrhu proděkance pro studijní záležitosti. Další informace pro studenty se speciálními potřebami naleznete zde
Nejčastější dotazy ke studiu – odpovědi na nejfrekventovanější dotazy týkající se studia
Harmonogram akademického roku – kompletní informace o harmonogramu aktuálního akademického roku
Studijní předpisy a řády FF UK – odkaz na základní studijní předpisy a řády
Studijní plány FF UK – Seznam studijních plánů akreditovaných / reakreditovaných studijních oborů FF UK
Microsoft Office 365 – Office 365 Education Plus mají k dispozici studenti FF UK zdarma. Office můžete nainstalovat až na 5 počítačů s Microsoft Windows nebo Mac OS X a další mobilní zařízení včetně zařízení s Androidem, iPad a tablety s Windows.
Manuály FF UK – elektronické návody na SIS a další webové aplikace, které FF UK využívá.
Online žádosti – lze takto podávat žádost o evidenci uznané doby rodičovství, opakovaný zápis předmětu, přerušení studia, stipendium a o změnu tématu závěrečné práce.
Psychologické poradenské centrum FF UK – Služby jsou nabízeny studentům FF UK nabízeny bezplatně.
Poradenské centrum Hybernská FF UK – Nabízí mnoho služeb a skupinových aktivit, ze kterých si studenti mohou vybrat. Služby jsou nabízeny studentům FF UK bezplatně.
Knihovna Jana Palacha – víceúčelová knihovna, která slouží jako centrální knihovna základní studijní literatury pro studenty bakalářského studia FF UK a zároveň jako oborová knihovna několika ústavů a kateder
Centrální katalog UK – zpracovány jsou v něm všechny knihy nakoupené po roce 1994 a výběrově i publikace nakoupené dříve. Katalog vyhledává ve všech knihovnách v rámci celé UK.
Knihovna Dálného východu – Fond knihovny Je rozdělen mezi oddělení sinologie, japanologie, koreanistiky a vietnamistiky.
Ukaž – portál spojující knihovní katalog, univerzitní repozitář a většina licencovaných databází předplácených Univerzitou Karlovou.
Portál elektronických zdrojů – umožňuje vyhledávat ve všech licencovaných databázích, které má Univerzita Karlova předplacené
Národní knihovna ČR – instituce s univerzálním knihovním fondem zaměřeným na potřeby vysokých škol a vědeckých pracovišť v oblasti společenských a přírodních věd, kultury a umění
Městská knihovna v Praze – knihovna má široký fond odborné a naučné literatury. Po celé Praze lze využívat jejich služeb ve 47 pobočkách. )
Knihovna Orientálního ústavu AV ČR – knihovna má rozsáhlý fond zaměřený na kulturu a dějiny zemí Asie a Afriky.
Vysokoškolské kvalifikační práce – metodické pokyny pro zpracování závěrečných prací
Jak a kde publikovat – zásady pro publikování v hodnotných časopisech a vystupování na kvalitních konferencích.
Citace.com – nástroj pro vytváření bibliografických citací
FFénix – Studenti ÚDLV – studentský spolek, který si klade za cíl vzájemně propojovat jednotlivé obory Ústavu Dálného východu FF UK
Orientalistický Expres – Asociace českých orientalistů. Organizuje popularizační, akademické i kulturní akce.
Kampus Hybernská – společný projekt Magistrátu hlavního města Prahy a Univerzity Karlovy, který si klade za cíl propojit širší veřejnost a pražské kulturní projekty s aktivitami univerzity a zejména Filozofické fakulty.